خرطومی

خرطومی نیز جزوِ مهمترین انواع کانال می باشد که از سه لایه ی مجزا اما در یک قالبِ یکپارچه تشکیل شده است. 

لایه داخلی و بیرونی از جنسِ فویل آلومینیومِ لمینیت شده و لایه میانی از جنسِ عایق الاستومری تشکیل شده است. 

در واقع اگر بخواهیم به لحاظ عایق بودن (عایق حرارتی و برودتی) یک نوع لوله کامل را مورد استفاده قراردهیم این کانال بهترین انتخاب می باشد. 

جنس خرطومی از سه لایه ی مجزا تشکیل یافته است.لایه داخلی و بیرونی از فویل آلومینیومِ لمینیت شده و لایه میانی از قشرِ الیافیِ پلی استر می باشد.فویل آلومینیوم داخلی توسط یک فنر فولادی ساختارِ گرد به این کانال بخشیده و ضخامت این فویل نیز صدمیکرون می باشد. 

 

کانال خرطومی

ساختارِ لوله خرطومی با عایق پلی اتیلن از سه لایه مجزا اما در یک قالب تشکیل یافته است.لایه بیرونی و درونی از فویل آلومینیومِ لمینیت شده و لایه میانی از عایق پلی اتیلن می باشد. 

از تفاوتهای عمده بین کانال با عایق پلی استر و کانال خرطومی باعایق پلی اتیلن ساختارِ درهم تنیده و یکپارچه ی خرطومی باعایق پلی اتیلن می باشد. 

این نوع کانال نیز از جمله کانالهای عایقدار می باشد و از سه لایه مجزا تشکیل یافته است.لایه بیرونی و داخلی از فویل آلومینیومِ لمینیت شده و لایه میانی ازجنسِ عایق پشم شیشه می باشد. 

لایه میانی که از عایق پشم شیشه تشکیل یافته،باعث عدم انتقال حرارت از داخل به بیرون و بالعکس می گردد. 

 

لوله خرطومی

لوله خرطومیِ pvc شفاف دارای کاربردهایی چندمنظوره می باشد.از جمله در تهویه ی محیط های مسکونی،صنعتی،تجاری،درمانی(اتاق های تمیز، اتاقهای عمل و…( و نیز در سیستم های جمع کننده و کِشنده ی ذرات و گردوغبار و ذراتِ ریزِ چوبِ دستگاههای چوب بُری در صنایع و کارخانجات چوب و صنایعی که با آلاینده و ذرات ریز سروکار دارند و همچنین جهت انتقال مواد، کاربرد وسیع دارد. 

به زبان ساده برای اینکه مقطعِ داخلِ کانال مکش بصورت صاف و صیقلی تولید گردد،بجای استفاده از فنز فولادی،از یک رشته مارپیچِ pvc سخت در بیرونِ بدنه استفاده می گردد که حالت لوله در داخلِ ساختارِ این محصول ایجاد نگردد و مسیر مکشِ داخلی بدون مانع و مزاحم به کار خود بپردازد.